Pulksteņi ar zvaniem
Piedāvājam pulksteņu ar zvaniem projektēšanu, izgatavošanu pēc individuāliem projektiem un montāžu. Esošajiem pulksteņu objektiem veicam servisa apkalpošanu.
Komplektācija:
Zvana sitienu un pulksteņu vadības sistēmas. Zvanu elektromehāniskie āmuri (iekšējai un ārējai montāžai). Zvanu lineārie el.motori. Pulksteņu stacijas, pulksteņu mehānismi, ciparnīcas un rādītāji. Digitālo zvanu un melodiju atskaņošanas aprīkojums.
Muzikālo fragmentu ieraksti.
Pastiprinātāji.
Skaļruņi iekšējai un ārējai montāžai.
Absolūti precīza laika sinhronizācijas sistēma GPS.
Kā izveidot zvanu
Pirmkārt, nepieciešams izlemt, kādu skaņu mēs vēlamies saņemt. Pareizs zvans atskaņo nevis monotonu skaņu, bet akordu, atbilstoši noteiktām notīm. Spēja skanēt atbilstoši noteiktām notīm ir atkarīga no zvana profila, svara un diametra.
Veido profila rasējumu vai tehnisko shēmu atbilstoši aprēķiniem, kas veikti tālajā 1751. gadā (Denī Didro un Žans Lerons Dalambērs „Enciklopēdija”, Francija).
Pēc rasējuma ir skaidrs, kā un kādas formas ķieģeļus likt, cik un kāda biezuma māla pārklājums nepieciešams. Tam seko nolīdzināšana un virsmas gala apstrāde. Slāni pēc slāņa veidojas ideāla forma. Defekti ir izslēgti, jo katra neprecizitāte kādā no slāņiem vairākkārtēji atkārtojas nākamajos.
Pēc pirmās iekšējās formas izgatavošanas, veido iedobi, kurā tiks lieta šķidrā bronza. Priekš tam tiek veikta formas pārklāšana ar nepieciešamā biezuma vasku.
Pēc pārklāšanas seko estētiskā fāze, nākamā zvana noformēšana ar uzrakstiem, emblēmām, ģerboņiem un citiem nepieciešamajiem rotājumiem.
Nākamais etaps pārklāšana ar māliem pa kontūru, veidnes kontrole, nolīdzināšana.
Formas žāvēšana, vaska kausēšana un iedobes piepildīšana ar izkausētu metālu. Zvanu bronzas sastāvs nav noslēpums – varš plus alva. Uzņēmums Ecat laipni dalās ar noslēpumu. Metālu attiecība – 79% vara un 21% alvas. Ir arī dažādi nelieli piemaisījumi, kas norādīti gatavās produkcijas Sertifikātā. Iepilda, atdzesē un lieko noņem.
Bez noskaņošanas izliets zvans vēl nav mūzikas instruments. Lai panāktu harmonisku skaņu nepieciešama nevainojama muzikālā dzirde un zināšanas. Modernās tehnoloģijas sniedz plašas iespējas šajā jomā, kā arī var veikt automātisku zvanu skaņas noskaņošanu noņemot lieko metālu no iekšējās virsmas. Vienlaicīgi tiek veikta metāla pārbaude ar spektrogrāfa palīdzību kā nav iekšējo defektu.
Tā rodas zvans ar nevainojamu skaņu.
Raksts sagatavots ar uzņēmuma Ecat atļauju.
Pulksteņu ar zvaniem piemēri